par korsetēm

  1. Cik ilgi korsete jāvalkā?

    Korsetes valkāšanai ir nozīme tikmēr, kamēr saglabājas augšanas iespējas. Pēc tam skoliozes progresēšana nav gaidāma, tomēr arī korekcijas iespējas kļūst aizvien mazākas. Meitenēm augšanas zonas slēdzas aptuveni 16-17 gadu vecumā, puišiem nedaudz vēlāk. Pēc tam tiek rekomendēts turpināt korsetes lietošanu vēl kādu laiku uz nakti.

  2. Kāds ir korsetes valkāšanas režīms?

    Lai izmantotu visu iespējamo laiku, kamēr notiek augšana, korsetes valkāšanas režīms parasti tiek noteikts 23 stundas diennaktī.

  3. Vai pēc korsetes valkāšans izbeigšanas nav gaidāms pasliktinājums?

    Ja korsete ir bijusi pasīva, tā varētu arī būt - augums ir pieradis "gulēt" uz korsetes un muskulatūra novājinās. Ārstējot ar Rigo sistēmas Šeno korsetēm, ikdienas kustības piespiež augumam ieņemt labāku pozīciju korsetē un muskulatūra visu laiku to nodrošina. Kad tiek pieņemts lēmums korsetes valkāšanas laiku samazināt, muskulatūra jau ir gatava noturēt augumu koriģētā stāvoklī. Otrs apsvērums, kādēļ nav gaidāma pasliktināšanās pēc korsetes noņemšanas, saistīts ar pietiekamu vecumu un kaulu briedumu. Ribu loki, kas straujas progresēšans laikā viegli pakļāvās saliekšanai, vēlāk kļust nobrieduši un deformējošiem spēkiem vairs nepaddas.

Comments are closed.