Šrotas metode

Šrotas metode ir skoliozei specifiska fizioterapija. Šrotas metodes apmācības sagādā pacientam vajadzīgās zināšanas un prasmes, kas visa mūža garumā palīdz kontrolēt savu stāju.

Attēlā no kreisās : a) pusaudze ar torakālu skoliozi stāv ierastajā veidā;  b) stāv, samazinājusi galveno izliekumu; c) sēž ierastajā veidā;  d) sēž, samazinājusi galveno izliekumu

Vācijā izveidotajai Katarīnas Šrotas metodei, ar savu skoliozes intensīvrehabilitācijas centru Badsobernhaimā, Vācijas dienvidrietumos , ir vairāk kā 80 gadīga konservatīva skoliozes ārstēšanas pieredze . (Asklepios Katharina Schroth Klinik Bad Sobernheim)

Ārstējot skoliozi pēc Šrotas metodes, pacients

  • mācās kā samazināt mugurkaula deformācijas;
  • trenējas stiprināt posturālo (stājas) muskulatūru, kas šīs korekcijas notur;
  • mācās korektīvu elpošanu, lai izplestu iekritušos  ķermeņa areālus un atjaunotu ribu kustību šinīs vietās;
  • mācās kādas pozas var novest pie skoliozes pasliktināšanas un kādas pozas izliekumus var samazināt;
  • mācās vingrojumus,  kas novērš asimetrisku mugurkaula noslogojumu.

Šādas apmācības iespējams apgūt individuālās nodarbībās pie sertificēta Šrotas metodes fizioterapeita vai arī stacionāri Šrotas Klīnikā. Sertificēti Šrotas metodes speciālisti darbojas ar skoliozes pacientiem tikmēr, kamēr tiek apgūta laba metodes izpratne, ir nostiprinājušās iemaņas vingrojumu izpildē un pacienti ir gatavi pārnest visu iemācīto uz ikdienas dzīvi. Katram pacientam izstrādā īpašu, savam skoliozes paveidam atbilstošu, 20-30 min. garu mājas vingrojumu programmu. Pacienti tiek aicināti uz pārbaudēm, ja rodas kādas izmaiņas, vai ja ir nepieciešamība „uzspodrināt” Šrotas metodes tehniku.  Regulāra kontrole ir  ieteicama tiem pacientiem, kas atrodas augšanas periodā vai valkā korseti.

 

Comments are closed.