Ārstēšana

Atkarībā no skoliozes formas, izteiktības pakāpes un vecuma ir iespējamas dažādas ārstēšanas pieejas.

Pastāv konservatīvās jeb ne-operatīvās, kā arī operatīvās ārstēšanas metodes. Metodes izvēle atkarīga no vairākiem katra pacienta slimības aspektiem. Lēmumu par ārstēšanas taktiku jāpieņem ārstam ortopēdam vai rehabilitologam, ņemot vērā dažādus slimības aspektus un progresēšanas risku, kā arī izvērtējot iespējas sasniegt vēlamo ārstēšanas rezultātu.

Konservatīvas (neķirurģiskas) ārstēšanas pieredze rāda, ka pirms augšanas perioda beigām ir reāla iespēja skoliozes progresiju apturēt un pastāvošos izliekumus un stājas asimetrijas ievērojami samazināt. Vairums pacientu, kam nepieciešama ārstēšana, var iztikt ar konservatīvu ārstēšanu. To pareizi veicot, ir iespējams izvairīties no ķirurģiskas iejaukšanās. Savukārt pieaugušam pacientam ar skoliozi konservatīva ārstēšana novērš plaušu un sirds funkcijas traucējumus, kā arī mazina sāpju sindromu, ja tāds radies.

Pastāv divas pētījumos atzītas konservatīvās ārstēšanas metodes: ārstēšana, pielietojot fizioterapiju un ārstēšana ar koriģējošu korseti kombinācijā ar fizioterapiju. Katrai no metodēm ir savas indikācijas, kad tās pielietot.

Comments are closed.